Кошик
212 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Гнучкий пластик в котушці для 3D друку

Гнучкі матеріали для 3D друку значно розширюють список можливостей і дозволяють створювати величезну кількість корисних виробів. Вибирати гнучкий пластик для 3D друку потрібно згідно з вимогами до кінцевого виробу. Найбільш поширеними є такі типи пластику:

 

Elastan. Гнучкий 3D пластик, який деформується і повертається в початкове положення після впливу зовнішнього навантаження. Стійкий до масел і жирів, нетоксичний при друку;

Plastan. Ударостійкий і теплостійкий 3D пластик, стійкий до впливу слабких лугів, розчинів кислот і солей, води і спирту. Здатний пластично деформуватися;

Flexible PolyEster (Flex). Найбільш гнучкий з усіх представлених матеріалів, більше нагадує гуму. Міцний, еластичний і термостійкий.

 

Гнучкий пластик має свої особливості роботи, про які важливо пам'ятати перед початком 3D друку. Дотримання цих правил дозволяє уникнути проблем при відтворенні виробів і можливі проблеми із принтером (деякі типи гнучкого пластику можуть забити сопло 3D принтера).

 

Завантажувати гнучкий пластик в 3D принтер слід вручну. Автоматичне завантаження можлива при низькій швидкості подачі матеріалу, але бажано все ж зупинитися на ручному завантаженні. Зверніть увагу, що ряд проблем з гнучким пластиком виникає з вини притискного механізму: робота з матеріалом значно спрощується при наявності притискного механізму нового покоління (з пружиною або насічками). Крім того, при завантаженні пластика в механізм, що подає, потрібно стежити за тим, щоб між колесом подачі і отвором для пластику був мінімальний зазор, інакше філамент може зім'ятися і застрягти. Налаштування друку для роботи з гнучким пластиком Flex аналогічні налаштуванням для пластику PLA, з невеликими відмінностями. Температура платформи встановлюється на 80˚С, а щоб уникнути підриву деталей слід збільшити параметр «Кайма» і використовувати як підкладку столу синій скотч або спеціальний клей). Також не слід встановлювати високу швидкість друку. Оптимальна - від 20 до 40 мм / с.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner