Кошик
211 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Що таке 3D друк?

Що таке 3D друк?

Що таке 3D друк:
Технологія 3D друку була запатентована в 80-х роках минулого століття, але популярність здобула відносно недавно. Були розроблені нові, перспективні методики і можливості 3D-технологій вийшли на абсолютно новий рівень. Однак і до цього дня методика відома не у всіх колах, і далеко не кожен в курсі, що таке 3D друк.
3D-друк - це методика виготовлення об'ємних виробів на основі цифрових моделей. Незалежно від конкретної технології, суть процесу полягає в поступовому пошаровому відтворенні об'єктів. У цьому процесі застосовується спеціальний електронний пристрій - 3D принтер, який друкує певними видами матеріалів. Більш детально про нього написано тут. Інші назви технології - швидке прототипування або аддитивное виробництво. Часто словосполучення «адитивні технології» використовується в значенні «3D технології».
Етапи 3Д друку:
Як це працює:
Виконується 3D моделювання необхідного об'єкта за певними правилами;
Файл з цифровою моделлю завантажується в програму-слайсер, в якій генерується керуючий код для 3D принтера;
Встановлюються необхідні параметри 3D-друку;
Код записується на знімний носій пам'яті, який підключається до 3Д принтеру;
3D модель відтворюється.
Відтворення об'єктів відбувається поступово. За необхідної формі шар за шаром наноситься обраний матеріал, формуючи готовий виріб. Варто відзначити, що можливості 3Д-друку практично безмежні, тобто виготовити можна все що завгодно. У деяких технологіях для дуже тонких нависаючих елементів передбачено наявність підтримок, завдяки яким можна уникнути їх провисання.
Технології 3D друку:
Для відтворення різних об'єктів використовуються різні технології 3D друку. Вони відрізняються як застосовуваними витратними матеріалами, так і швидкістю і точністю друку. Перелічимо основні технології 3D друку:
Моделювання методом наплавлення (Fused deposition modeling, FDM). Одна з найпоширеніших технологій 3D друку, застосовується в більшості настільних 3Д принтерів і являє собою ідеальне співвідношення ціна / якість. Друк відбувається за допомогою пошарового подачі нитки розплавленого пластику;
Стереолітографія (Laser stereolithography, SLA). Формування об'єкта відбувається за рахунок пошарового засвічування лазером рідкої фотополімерною смоли, яка твердіє під впливом випромінювання. Одна з варіацій даної технології - DLP 3Д друк. У ній замість лазера застосовується спеціальний проектор. Обидва методи 3D друку застосовуються для створення об'єктів з високим ступенем деталізації. У разі DLP друку додатковою перевагою є також швидкість;
Селективне лазерне спікання (Selective laser sintering, SLS). Відтворення виконується за рахунок пошарового плавлення спеціального порошку під дією лазерного випромінювання. Цей метод 3Д друку широко застосовується в промисловості для виготовлення міцних металевих елементів

 

 

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner