Кошик
212 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Що таке 3D сканування?

Що таке 3D сканування?

3D сканування об'єктів:
Однією зі складових 3Д технологій є методика 3D сканування, яка дозволяє швидко і просто отримати цифрову модель необхідного виробу. Якщо коротко, 3D сканування об'єктів - це процес перетворення фізичної форми реального об'єкта в цифровий вигляд. При цьому зберігається текстура і навіть колір вихідного зразка. Таким чином, 3D модель необхідного вироби можна отримати без зайвих зусиль. 3D сканування об'єктів допомагає підготувати необхідну модель до 3D друку і в ряді випадків може зіграти вирішальну роль в побудові цифрового вироби.
Ключовим приладом в процесі 3Д-сканування є 3D сканер - пристрій, що зчитує фізичні параметри об'єктів і створює на їх основі 3Д модель.
3D-сканування об'єктів може виявитися корисним при проектуванні будь-яких складних елементів, 3D моделювання яких, вручну надзвичайно трудомістке. Зокрема, 3Д-сканування доцільно застосовувати при моделюванні різних пристосувань, комплектуючих, основних і запасних частин. Часто воно використовується в разі відсутності креслень та іншої документації на виріб, а також при необхідності конверсії в цифровий вигляд фігурних поверхонь, включаючи художні форми і зліпки.
Процес 3D сканування:
Процес 3D сканування в цілому нагадує систему об'ємного зору людини. Процес отримання даних 3Д сканером нагадує формування об'ємного зображення побаченого в мозку людини. Для цього 3Д сканер порівнює два зображення, зміщених одна відносно одної. Необхідна точність побудови 3Д моделі досягається за рахунок застосування додаткових технологічних прийомів, наприклад періодичного спалаху або підсвічування лазером.
Що стосується точності сканування, вона залежить як від конкретного пристрою, так і від характеристик вихідного вироба. Реально провести 3D сканування об'єктів від 1 см (з усіма деталями), максимальні габарити не обмежені. Для досягнення найкращої деталізації, по завершенню процесу 3Д-сканування, 3Д модель піддається додатковій доробці фахівцем. Таким чином, завдяки 3Д-скануванню об'єктів цифрові моделі виходять практично бездоганними. Похибка для 3Д сканування об'єктів з площею поверхні від 100см2 становить 1мм і може бути усунена при подальшій доробці. 3D сканування великих об'єктів може бути реалізовано пакетною обробкою фотографій об'єкта з усіх боків.
Методи 3D сканування:
Для кращого розуміння технології не завадить перерахувати існуючі методи 3D сканування. Всього їх два: контактний і безконтактний. Для першого необхідний безпосередній контакт 3Д сканера з об'єктом. Безконтактний же метод розділяє периферійні пристрої на два типи:

  • Активні 3D сканери, які випромінюють на об'єкт пучок спрямованих хвиль і фіксують їх відображення. До можливих типів випромінювання відносяться рентгенівські промені, ультразвук і світло;
  • Пасивні 3D сканери, які фіксують відбите від об'єкта навколишній випромінювання, найчастіше світло.

Всі методи 3D сканування мають свої переваги і недоліки, які накладають відбиток на вартість 3Д сканерів, швидкість і точність сканування, а також спектр доступних до сканування об'єктів. При покупці власного 3Д сканера рекомендується вивчити це питання більш детально, а краще отримати якісну консультацію у професіоналів. 
3D сканування і 3D друк:
3D сканування і 3D друк доповнюють один одного, оскільки відскановані 3Д моделі найчастіше застосовуються саме для подальшого відтворення на 3Д принтері. На даний момент 3Д сканування використовується в самих різних цілях і галузях промисловості. За допомогою 3Д-сканера створюються 3Д-моделі реальних людей, які потім можна відтворити за допомогою повнокольорового 3D друку гіпсом.
Більш перспективне використання 3Д сканування - в медицині, де з його допомогою створюються надточні хірургічні моделі і імплантати. Також цікавий напрямок використання технології у виробництві індивідуальної взуття і одягу.
Також наша компанія окремо надає послугу 3D сканування об'єктів будь-якої величини. З усіх питань звертайтеся до нас будь-яким зручним вам способом. 
 

 

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner