Кошик
212 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Технології 3D друку

Технології 3D друку

Технології 3D друку:
Існує багато технологій 3Д друку, тому розглянемо лише найбільш поширені технології 3D друку, які застосовуються як в настільних, так і в промислових 3D принтерах. В цілому, суть технології одна, але всі методики відрізняються типом вживаного матеріалу і способом його нанесення. Нижче наведені назви найпоширеніших технологій 3D-друку.

  • Моделювання методом наплавлення (Fused deposition modeling, FDM);
  • Стереолітографія (Laser stereolithography, SLA);
  • Селективне лазерне спікання (Selective laser sintering, SLS).

Моделювання методом наплавлення (3D друк FDM):Моделювання методом наплавлення, воно ж 3D друк FDM, по праву можна вважати найбільш поширеною методикою 3Д-друку. Свою популярність 3Д друк FDM отримала завдяки простоті і відносній дешевизні, за рахунок якої саме вона застосовується в більшості варіантів настільних 3D принтерів. Але не варто недооцінювати цю технологію 3D-друку - вона універсальна і дуже функціональна.
Формування об'єкта при моделюванні методом наплавлення відбувається за рахунок пошарового нанесення на робочу платформу розплавленого матеріалу. Як матеріал для цих цілей застосовується пластик в формі нитки різної товщини. Також можуть застосовуватися різноманітні гнучкі матеріали і посилений / металізований пластик. Складні нависають елементи друкуються з підтримками.

 

Лазерна стереолітографія (3D друк SLA): Стереолітографія, або 3D друк SLA, - друга за популярністю технологія 3D-друку, яка широко використовується як в промислових, так і в настільних 3Д принтерах. Точність такої печатки на порядок вище, ніж може видати 3Д друк FDM, що призвело до її особливої ​​популярності в певних сферах. 3D друк SLA застосовується, зокрема, в ювелірній справі і стоматології завдяки високій деталізації виробів.
Її суть полягає в наступному: ємність заповнюється рідким фотополімером, який пошарово опромінюється лазерним випромінюванням по контурах майбутнього об'єкта. Під впливом випромінювання фотополімерна смола твердне, поступово формуючи готовий виріб. Є різновид цього виду 3Д-друку - 3D-друк DLP. У ній замість лазерного випромінювання застосовується спеціальний проектор. Швидкість відтворення при цьому значно вище.

Селективне лазерне спікання (SLS 3D друк):Селективне лазерне спікання, воно ж SLS 3D друк, є професійною технологією 3D-друку, яка широко застосовується в промисловості. З її допомогою виробляються міцні пластмасові і металеві деталі, які можуть застосовуватися в якості кінцевих виробів. На сьогоднішній день це найбільш надійний метод 3Д-друку, за допомогою якого створюються як прототипи, так і повнофункціональні вироби. Звісно, це накладає відбиток на клас і вартість 3D принтерів.
Для формування об'єктів методом SLS 3Д друку використовуються спеціальні порошкові матеріали (металеві або пластикові). Під впливом лазера порошок плавиться по контуру необхідного вироби. Після утворення першого шару порошковий матеріал знову наноситься і піддається опроміненню лазером. Таким чином пошарово формується необхідний об'єкт. SLS 3D друк цікавий тим, що в ньому не використовуються опорні структури для підтримки висячих елементів, що дозволяє знизити витрату матеріалу.

 

 

 

 

 

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner