Кошик
206 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Застосування 3D друку. На що здатен 3D друк

Застосування 3D друку. На що здатен 3D друк
Можливості 3D друку:
На жаль, нинішній рівень обізнаності в 3D технологіях залишає бажати кращого. Трапляється, що навіть при наявності базових знань про 3D принтери, реальне застосування 3D друку залишається незрозумілим для ряду користувачів. Щоб уникнути виникнення подібних ситуацій ми підготували цю статтю і докладно розглянемо всі можливості 3D друку.
Застосування 3D друку:
Якщо говорити про застосування 3D друку, варто враховувати не тільки існуючі можливості, а й перспективи. Уже сьогодні застосування технології 3D друку надзвичайно широко і не припиняє розширюватися. Безумовно, в майбутньому нас очікує масштабне поширення адитивних методик, але практичне застосування 3D друку доступно кожному вже сьогодні. Ми не будемо заглиблюватися в вузько специфічні аспекти технологій, такі як харчовий 3D друк, або біопрінтінг. Замість цього поговоримо про те, яке застосування технології 3D друку можуть знайти звичайні користувачі за допомогою настільних 3D принтерів.
1. Прототипування
Найкращий спосіб застосування 3D друку - за її прямим призначенням. Швидке прототипування є не тільки другою назвою методики, але і початковою метою її розробки. Створення дослідних зразків за допомогою 3D друку значно скорочує час і витрати виробництва. А завдяки можливостям 3D моделювання спектр проектованих деталей практично не обмежений. Прототипування дозволяє наочно оцінити можливі недоліки вироби ще на етапі проектування і внести істотні зміни в конструкцію деталі ще до її остаточного затвердження.
2. Дрібносерійне виробництво
Для дрібносерійного виробництва 3D друк - просто знахідка. Властивості багатьох матеріалів дозволяють виробляти готові компоненти з мінімальними витратами. Порівняно з традиційними методами виробництва, дрібносерійне виробництво за допомогою 3Д друку дуже вигідно з фінансової точки зору. Виготовлення, наприклад, ливарних форм, являє собою тривалий і дорогий процес. При цьому, саме лиття під тиском займає чимало часу. На 3Д принтері ж надрукувати партію необхідних виробів можна в лічені години. Це застосування 3D друку вкрай актуально при частих замовленнях на невеликі партії деталей.
3. Ремонт і відновлення
Ще одне застосування 3D друку - ремонт і відновлення пошкоджених деталей. Для цих цілей 3Д друк підходить ідеально. Проводити таку процедуру можна як самостійно, при наявності відповідних навичок і устаткування, так і в спеціалізованих сервісах 3Д друку. Спершу на основі пошкодженого виробу будується вірна 3D модель. Для спрощення проектування також може бути використано 3D сканування. Далі готова модель відправляється в друк і відтворюється на 3Д принтер в потрібній кількості примірників.
Ремонт і відновлення пошкоджених деталей за допомогою 3D друку відбувається швидко, а наявність цифрової моделі компонента дозволяє заново віддрукувати його в будь-який час.
4. Виробництво функціональних моделей і готових компонентів
Одна з різновидів промислового застосування 3D друку - виробництво функціональних моделей і готових компонентів. Виготовлення виробів на 3Д принтері з прозорого матеріалу дозволяє побачити роботу функціональної деталі «зсередини», що дуже корисно при розробці різних інженерних зразків. Крім того, широкий спектр різноманітних матеріалів для 3Д друку перетворює її в повноцінний виробничий інструмент. Промислові 3D принтери поступово стають частиною кожної сфери виробництва, дозволяючи виготовляти міцні металеві компоненти.

5. Побутові предмети
Потрібен органайзер для канцелярії? Або підставка для ножів? Будь-які побутові предмети можна надрукувати на 3Д принтері. Перевага такого застосування 3D друку в тому, що при розробці 3D моделей немає ніяких обмежень. Тобто, при бажанні проявити фантазію і створити щось оригінальне - всі карти в ваших руках. Завдяки 3Д друку свій будинок можна прикрасити і зробити більш функціональним легко і недорого.
6. Іграшки та сувеніри
При наявності 3D принтера порадувати дитини дуже просто - достатньо виготовити симпатичні 3D іграшки. Вже існує кілька досить цікавих проектів колективних 3Д-друкованих ігор, а в подальшому цей список буде тільки розширюватися. Це застосування 3D друку порадує не тільки дітей, а й захоплених колекціонерів, адже на 3Д-принтері можна надрукувати фігурки будь-яких персонажів і атрибутів комп'ютерних ігор і фільмів. А кольоровий 3Д друк дозволить виготовити ексклюзивні повнокольорові сувеніри - мініатюрні фігурки реальних людей. Для цього цифрова модель людини формується на основі даних 3D-сканування. При цьому всі текстури і дані про колір зберігаються. Такий подарунок точно припаде до смаку кожному, адже отримати крихітну копію самого себе так незвично.

7. Дизайнерські вироби
Для творчих людей існує ще одне застосування 3D друку. 3Д-технології в цілому - це унікальна можливість проявити свій талант найбільш незвичайним чином. Художники, скульптори, модельєри і дизайнери зі всього світу використовують 3Д друк для створення ексклюзивних предметів мистецтва, виготовити які стандартними методами було б неможливо. Такі дизайнерські вироби вражають своєю красою і оригінальністю, часто поєднуючи цифрове і традиційне мистецтво. Крім того, активно розробляються методики 3Д друку одягу і взуття. Деякі моделі вже навіть надійшли в продаж, але про масове виробництво поки рано говорити.
8. Можливості 3D принтера
Основні можливості 3D принтера ми перерахували, але на цьому вони не закінчуються. 3Д-друк знаходить застосування в найрізноманітніших галузях. З її допомогою друкують електроніку, різні комплектуючі, їжу і навіть живі тканини. Безумовно, цей список буде поповнюватися в подальшому, але вже зараз він вражає своїм масштабом.

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner