Кошик
211 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Цікаві факти про 3Д друк

Цікаві факти про 3Д друк

Найцікавіші факти про 3D друк і 3D принтери
Технологія 3D друку вельми багатофункціональна і часто застосовуються в досить незвичайних цілях. Звичайно, це призводить до цікавих результатів, які залучають масу уваги. Але всі події не висвітлити, і деякі досягнення залишаються за кадром. Ми вважаємо, що це неправильно і в цьому розділі ми хочемо перерахувати цікаві факти про 3D друк, яких ви, можливо, не знали. Ми розповімо вам про те, що виходить за рамки звичних застосувань 3D друку, але, тим не менш, має велику цінність в практичному значенні.
Цікаві факти про 3D друк
Для початку перерахуємо цікаві факти про 3D друк. Звичайно, сюди можна віднести набагато більше моментів. Все залежить лише від обізнаності людей. Адже сьогодні вже всі знають, що за допомогою 3D біопринтера можна створювати штучні органи і живі тканини, а також безліч іншої подібної інформації. Тому ми вибрали революційні методики, які тільки набирають популярність і представляють особливий інтерес і цінність в певних колах.

1. 3D друк таблеток: У США таблетки від епілепсії, надруковані на 3Д принтері, вже можна знайти в аптеках. І вчені не мають наміру зупинятися на виробництві лише одного препарату. В даний час проводяться розробки нових способів 3D друку лікарських засобів, причому окрему увагу дослідники приділяють технології SLA. Головна перевага застосування 3Д друку в цих цілях - можливість поступового вивільнення активних речовин. Тобто, таку таблетку можна запрограмувати на послідовне розчинення протягом певного часу. При необхідності приймати кілька різних ліків в день це може стати справжнім проривом в лікуванні.

2. 3D друк їжі: Ви напевно вже знаєте про це, але цей факт вартий того, щоб поговорити про нього докладніше. На сьогоднішній день ця галузь 3D технологій не надто розвинена, але прогрес просувається стрімко. У світі вже діє кілька ресторанів 3D-друкованої їжі, а деякі кулінари використовують 3D друк для втілення своїх творчих ідей. Додатково до цього, виготовлення продуктів на 3D принтері є реальною перспективу для космонавтів. Адже за допомогою 3Д друку є можливість наділити їжу максимальною кількістю корисних речовин і подати її в найбільш зручному вигляді.
3. 3D друк живих тканин:
Цікаві факти про 3D друку просто немислимі без цього пункту. 3D біопечать - справжня панацея в світі медицини. З її допомогою вчені мають намір створювати повноцінні живі тканини, придатні до імплантації в людське тіло. Зараз активно проводяться експерименти по виготовленню штучних органів, кісток, кровоносних судин і навіть волосся з застосуванням живих клітин. І такі починання надзвичайно успішні! Звичайно, до масової 3D друку повноцінних органів поки далеко, але ми безумовно рухаємося в правильному напрямку.
4. Космос:
3D друк обіцяє стати основною технологією в космосі. З її допомогою люди не тільки підкорять простори всесвіту, а й освоять нові території. За допомогою 3D друку виробляють деталі ракет, супутників та інших космічних апаратів, а на МКС навіть є власний 3D принтер, який працює в умовах нульової гравітації. Більш того, 3D друк розглядають як потенційну технологію створення людських поселень на Місяці і Марсі. Хто знає, як далеко приведуть нас 3D технології.


Цікаві факти про 3D принтери
На цьому факти про 3D друку не закінчуються, але ми вирішили виділити деякі з них в окремий пункт. Тут ми розпишемо цікаві факти про 3D принтерах, яких ви могли не знати.

1. Промислові роботи-маніпулятори
На виробництвах все частіше застосовується такий підхід: в якості 3D принтерів застосовуються промислові роботи-маніпулятори, адаптовані під 3Д друк. Це цікаво в першу чергу тим, що область побудови в таких випадках практично не обмежена ні габаритами, ні осями X, Y, Z. Деякі компанії навіть позиціонують такий підхід, як «5D друк», причому робоча платформа при цьому також знаходиться в русі. А недавно відбулася презентація концепції 3D-принтера з шістьма осями, що дозволяє друкувати вироби без підтримок.

2. Тату-машинка з 3D принтера
Тату-майстри відразу помітили можливості 3D друку і вирішили використовувати їх в своїх цілях. На сьогодні існує відразу кілька проектів застосування 3Д принтерів як тату-машинок, і їх результати цілком успішні. Не варто говорити, що таке застосування вкрай специфічне і навряд чи набуде широкого поширене, але задумка цікава.

3. Величезні 3D принтери і принтери для смартфонів
В технології 3Д друку як ніде проглядаються крайності. Це пов'язано з величезною функціональністю методики, що дозволяє застосовувати її в самих різних напрямках. На 3D принтерах друкують будинку, величезні металеві структури та інші масштабні конструкції. Але паралельно з цим розробники піклуються і про виробництво більш дрібних деталей. Так, весь світ завмер в очікуванні 3Д принтера для смартфонів, концепція якого потрясла Kickstarter деякий час назад. А вчені друкують мікроскопічні структури і повноцінну електроніку, даючи фору професійним виробникам.

4. 3D принтер зі штучним інтелектом
Для такої незвичайної розробки був використаний уже згаданий робот-маніпулятор, для якого був написаний не тільки керуючий код, але і алгоритм штучного інтелекту. Як тест 3D принтер надрукував вражаючу 4-метрову структуру: дизайнерський павільйон. Розробники залишилися задоволені результатом, але наголосили на те, що це лише експеримент і методика потребує подальшої оптимізації.


Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner