Кошик
211 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Які перспективи 3D друку в майбутньому?

 Які перспективи 3D друку в майбутньому?

Перспективи 3D друку
Вже зараз перспективи 3D друку вкрай багатообіцяючі. Вчені активно розвивають існуючі методики 3D друку, розробляють нові технології і типи матеріалів, знаходять нові сфери застосування. Багато хто називає 3Д друк технологією майбутнього, і цьому є причини. Методика здатна повністю перевернути звичний уклад життя, змінивши спосіб виробництва більшості речей. По суті, 3D принтер - це справжня багатофункціональна фабрика, невелика і компактна. За рахунок цього майбутнє 3D друку з упевненістю можна назвати успішним.
3D принтери здатні значно знизити виробничі витрати, за рахунок чого знизиться і собівартість виробів. Судячи по наростаючій тенденції до популяризації 3D технологій, в майбутньому основною товарною одиницею стане сировина для 3D друку. В цілому, перспективи 3D друку визначені для багатьох сфер. І зараз ми постараємося максимально їх розкрити.
Майбутнє 3D друку


 • Якщо спробувати уявити майбутнє 3D друку, уяву намалює досить цікаву картину. З огляду на великий інтерес вчених до методики 3D біопрінтінга, яка представляє одну з найбільш перспективних технологій 3D друку, виготовлення на 3D принтері штучних органів не за горами. Також з упевненістю можна сказати, що майбутнє 3D друку принесе нам кардинальні зміни в таких сферах, як:

 • Будівництво. 3Д друк будинків, або контурне будівництво, приваблює багатьох своєю футуристичністю і простотою. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені. Піонерами в 3Д-друку будинків стали китайці, слідом за якими контурне будівництво відкрив для себе уряд Дубая. У цьому місті майбутнього вже побудовано перша 3D-друкована офісна будівля, а в найближчому майбутньому планується надрукувати цілий квартал. А буквально нещодавно на 3D принтері був створений перший друкований будинок в Європі;
 • Електроніка. Перераховуючи перспективи 3D друку, цьому пункту слід приділити особливу увагу. Вчені вважають 3Д друк електроніки майбутнім виготовлення цифрових приладів, і небезпідставно. В даний час активно проводяться дослідження властивостей графену і його застосування в аддитивном виробництві. Величезний прорив в цій області - створення на 3D-принтері графенового акумулятора з необмеженим терміном експлуатації;
 • Автомобільна і аерокосмічна промисловість. Майбутнє 3D друку багато в чому грунтується на її здатності відтворювати практично будь-які елементи різної складності. У зв'язку з цим, вже зараз 3Д друк широко застосовується при розробці літаків, машин і супутників. На МКС навіть є власний 3D принтер, не кажучи вже про низку вдалих результатів 3D-друку автомобілів.
 • Фармацевтична промисловість. Так-так, можете собі уявити. Майбутнє 3D друку - в виготовленні таблеток і інших лікарських засобів. Підтвердженням цьому є легалізовані в США таблетки від епілепсії, виготовлені за особливою методикою. Суть цієї перспективи 3D друку полягає в поступовому вивільненні активних речовин, завдяки чому замість безлічі таблеток можна буде випити всього одну.
 • Харчова промисловість. 3Д принтери для друку їжі поступово відвойовують простір в кафе і ресторанах. Хоча це, ймовірно, одна з найбільш сирих технологій 3Д-друку, потенціал закладений і в ній. Харчові 3D принтери особливо цікаві можливістю приготування їжі для космонавтів, а також свободою прояви кулінарного таланту. Підтвердженням цьому є приголомшливі 3D-друковані десерти нашої співвітчизниці.

Майбутнє 3D принтерів
Тепер спробуємо уявити майбутнє 3D принтерів. Тут є кілька важливих моментів, на які слід звернути увагу. Нижче ми перерахуємо найбільш ймовірні сценарії майбутнього 3Д-принтерів.

 • Підвищення надійності і якості приладів. Напевно, цього з нетерпінням чекають багато користувачів, адже більшість існуючих моделей 3Д принтерів не можуть похвалитися безперебійною роботою і відсутністю похибок при друку;
 • Масштабне поширення. Абсолютно ясно, що майбутнє 3D принтерів порадує нас їх популяризацією. Навіть зараз можна спостерігати зростаючу тенденцію до застосування 3Д друку практично у всіх сферах промисловості. Паралельно з тим, що все більше користувачів дізнаються про можливості технології, зростає і попит на настільні 3Д принтери;
 • Доступність. В продовження попереднього пункту варто зауважити, що зростаючий попит на 3Д-принтери призведе до зниження цін на ці пристрої. Застосування 3D друку в побутових цілях набирає обертів, що виводить на ринок нових виробників обладнання. Природно, такий крок спричинить за собою здешевлення пристроїв;
 • Збільшення області побудови. 3D друк великогабаритних об'єктів давно займає розуми розробників. Звичайно, це стосується промислових 3D-принтерів, адже функціональність 3D друку при такому масштабі дозволить створювати повноцінні компоненти, наприклад, автомобілів і літаків;
 • Розширення спектру доступних матеріалів. Майбутнє 3D принтерів багато в чому залежить від матеріалів для 3Д друку, адже більшу кількість означає більше можливостей. Розробки спеціального обладнання та відповідних матеріалів ведуться багатьма фірмами і постійно з'являються новини про вихід нових полімерів.

3D технології майбутнього
Підводячи підсумки, залишилося розглянути тільки 3D технології майбутнього. До них відносяться різні футуристичні сценарії, які в тій чи іншій мірі починають розвиватися вже сьогодні. До них можна віднести методику віртуальної реальності, 3Д сканування для створення ідеальної одягу і взуття, 3Д-друкований макіяж та інше. У деякому роді, 3D технології майбутнього включають в себе також біодрук. До речі, вчені ведуть розмови про будівництво першого 3D-друкованого поселення на Місяці і Марсі, так що перспективи 3D друку також актуальні за межами Землі.

Інші статті
 • 3D принтер Creality Ender 3V3
  Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
 • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
  У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner