Кошик
212 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Найпоширеніші проблеми при друку на 3D принтері

Найпоширеніші проблеми при друку на 3D принтері

Найпоширеніші проблеми при друку на 3D принтері:
Безумовно, всім початківцям в 3D друку хочеться по максимуму уникнути можливих проблем. Але саме на даному етапі це найскладніше. Виною всьому можуть бути як неправильні налаштування, так і неполадки апаратного забезпечення. Свою роль відіграє також відсутність практичного досвіду роботи з 3D принтером. Крім того, 3D принтер - машина досить примхлива, і часто до нього слід знайти свій підхід. Як бачите, можливих причин виникнення складнощів немало. І щоб проблеми при 3D друку не поставили вас в глухий кут, ми склали цей розділ. У ньому ми постараємося перерахувати найбільш типові проблеми, з якими вы можете зіштовхнутись і ефективні способи їх вирішення.У FDM 3D друку існують певні особливості. Проблеми 3Д принтерів часто викликані саме такими особливостями, і вирішувати їх слід з цим урахуванням. 
1. Недостатня адгезія. 
Для побудови якісного об'єкта надзвичайно важливо забезпечити добре прилипання пластика до робочої платформи. В іншому випадку зразок навряд чи надрукується як слід.
Можливі причини:

Великий зазор між соплом і столом 3D принтера;
Робоча платформа НЕ відкалібрована;
Занадто велика швидкість друку першого шару;
Невірний температурний режим або налаштування охолодження
Рішення:
Якщо проблема в налаштуваннях 3D друку - слід змінити їх відповідно до вимог до конкретного пластику. Обов'язково проведіть калібрування платформи 3D принтера за всіма правилами. Це дуже важливий крок у процесі друку. Також є можливість нанесення на платформу спеціальних матеріалів для кращого прилипання: каптона, синього скотча або спеціального клею.
2,Недоекструзія або переекструзія. 
Під цими термінами мається на увазі недостатня або надмірна подача пластика, що призводить до друку неякісних зразків. Хоча проблеми діаметрально протилежні, корінь у них один.
Причини:
Неправильне налаштування діаметра нитки пластика;
Невірний коефіцієнт екструдування;
Механічні проблеми.
Рішення:

Виставити оптимальні настройки 3D друку, або перевірити блок подачі пластика і притискної механізм.
3.Перегрівання під час друку.
В процесі 3D друку пластик подається при дуже високій температурі на настільки ж гарячу платформу. При установці невірних параметрів охолодження модель буде перегріватися, що призведе до її деформації.

Причини: основні причини такої проблеми - висока швидкість друку і недостатнє охолодження.
Рішення полягає у визначенні оптимальних параметрів під конкретний матеріал. Адже температура плавлення і охолодження відрізняється для різних пластиків.

4.Тонке павутиння пластика на моделі. 
Це поширене явище, від якого позбутися досить проблематично. Невеликі павутинки пластика в декількох місцях на об'єкті - це нормально. Але якщо їх занадто багато, варто покопатися в налаштуваннях 3D друку. Найчастіше позбутися таких ниточок допомагає правильне налаштування параметра втягування пластика. Перевірте значення дистанції і швидкості втягування. В основному, після декількох проб і помилок ви зрозумієте, як правильно виставляти даний параметр. Також зверніть увагу на температурний режим. Занадто висока температура екструдера призведе до надмірного розплавлення пластика і його витікання.
5.Зсув шарів.
Досить серйозна проблема при 3D друку, виникнення якої повинно насторожити користувача. Такі збої можуть сигналізувати про проблеми з електронними або механічними компонентами 3D принтера. Хоча, можливо, ви виставили занадто високе значення руху друкуючої головки. Спробуйте знизити цей параметр. Також слід встановити принтер на рівну нерухому поверхню і не чіпати його в процесі роботи. Зайві рухи можуть призвести до зміщення голівки.
6.Не подається пластик
Таке нерідко трапляється, і це не привід хвилюватися.
Причини:
Низька температура екструдера;
Занадто висока швидкість друку;
Забите сопло;
Рішення:
В першу чергу слід спробувати проштовхнути пластик вручну. Якщо це не допомогло, слід перезавантажити філамент. Безрезультатно? Спробуйте змінити налаштування 3D друку і перезапустити модель. Якщо ж і це не спрацювало - настав час прочистити сопло. Для цих цілей продаються спеціальні голки необхідного діаметра.
7.Тріщини і розщеплення шарів.
Це може статися і в процесі друку, і по її завершенню. Іноді справа в неякісному пластиці, але частіше причини криються в іншому.
Причини:
В дуже низькій температурі друку;
У занадто великій висоті шару.
Рішення:
Правильна настройка зазначених параметрів допоможе вирішити цю проблему.

 

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner