3D-друк в ювелірній справі: можливості та перспективи Ювелірне мистецтво завжди вважалося одним з найскладніших, так як для багатьох етапів роботи використовувалася кропітка ручна праця. З появою 3D-принтерів в цьому виді мистецтва відбулася справжня революція, адже тепер можна створити тривимірну модель на комп'ютері і отримати її якісне втілення за допомогою 3D-друку. Адитивні технології дозволяють створити дійсно ексклюзивні прикраси, при цьому їх собівартість буде значно нижче, ніж якби вони робилися традиційним способом. Все більше дизайнерів ювелірних виробів друкують свої проекти на SLA принтерах. Оскільки 3D-друковані прикраси виглядають точно так само, як традиційно литі вироби, вони знаходяться на межі становлення. Давайте докладніше розглянемо цю революцію дизайну. Прототипування прикрас і декоративних виробів дозволяє повністю виключити такі дії, як прокатка, розпилювання, гнучка, пайка і т.д. Після створення тривимірної моделі майстер може роздрукувати її з воску або полімерів, покрити гіпсом і таким способом отримати готову форму для відливання кінцевого виробу. 3D-друковані майстер-моделі мають незаперечні переваги: вони допомагають створити прикрасу, яка не потребує доопрацювання, а також значно економлять час і витратні матеріали на створення форми. Крім того, якщо виготовлений прототип не сподобається майстру, то він може підкоригувати відповідну 3D-модель, а не переробляти виріб. Що ж потрібно для друку 3D-ювелірних виробів? Нйпопулярнішою, швидкої і простий у використанні вважається SLA 3D друк. За допомогою цієї технології можна отримати відмінну деталізацію в короткі терміни і тим самим істотно прискорити процес виготовлення ювелірних виробів.
Для створення стереолітографічніх прототипів необхідні:
SLA 3Д принтер;
Фотополімерна смола;
Комп'ютер;
3Д модель.
Велика перевага полягає в тому, що 3D-файли можна легко редагувати. 3D-модель може бути спочатку надрукована як пластиковий прототип, щоб перевірити правильність якості і дизайну. Зміни можуть бути зроблені в програмному забезпеченні 3D-моделювання. Потім остаточну конструкцію можна надрукувати в потрібному металі. Також однією з особливостей є повторюваність форми. Адже на відміну від ручної роботи, можна друкувати одну і ту ж модель нескінченну кількість разів. І останнє, але не менш важливе: 3D-друк забезпечує неймовірну кількість деталей на виробах для ювелірної промисловості.
Одним з найпопулярніших принтерів використовуваних в ювеліном справі є Form 2 від компанії Formlabs
- У світі високоточних 3D-принтерів два потужні представники - Creality Halot Mage S 14K та Phrozen Sonic Mighty Revo 14K - змагаються за увагу професіоналів та ентузіастів 3D-друку.
- Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.