Кошик
229 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

У травні 2019 року почнуться експерименти по 3D-друку тканин серця в космосі!

У травні 2019 року почнуться експерименти по 3D-друку тканин серця в космосі!

Американська компанія Techshot займеться дослідами по 3D-друку тканин серця в космосі з травня цього року. Вчені розраховують отримати перші повноцінні органи, придатні для пересадки, через шість-сім років, хоча впровадження в трансплантологію потребують значно більше часу.
Російська компанія 3D Bioprinting Solutions завершила перший цикл експериментів по космічній тканинної інженерії з використанням технології магнітного 3D-біодруку власної розробки. В ході дослідів отримані зразки хрящової тканини людини і тканин мишачої щитовидної залози. Тим часом американські колеги готуються запустити дослідницьку програму по 3D-друку тканин серця. У довгостроковій перспективі вчені сподіваються вийти на необхідний рівень для синтезу органів, придатних для імплантації.
Створенням спеціального 3D-принтера займається дослідницька компанія Techshot за технічної підтримки розробника біомедичних адитивних систем nScrypt. Апарат з робочим об'ємом 100х100х50 мм використовує чотири головки, призначені для друку опорних структур з біосумісних термопластів і засіюванія каркасів поживними гідрогелями, насиченими живими клітинами. Доставка обладнання на Міжнародну космічну станцію спочатку було заплановано на наступний місяць, однак графік вирішили трохи зрушити вправо: система під назвою BioFabrication Facility відправиться в космос в травні 2019 року на борту вантажного корабля Dragon компанії SpaceX
«Наша довгострокова мета - вирішити проблему з нестачею органів для трансплантації, через що в одних тільки США щодня вмирають до двадцяти пацієнтів, які очікують пересадки. Щоб дійти до цієї точки потрібно виконати довгий шлях, а першим кроком стане відправка BioFabrication Facility на Міжнародну космічну станцію. Перші досліди будуть спрямовані на відпрацювання методики 3D-друку серцевих тканин. Після завершення випробувань ми відкриємо доступ дослідникам, зацікавленим в роботі з нашим обладнанням. Потім ми повернемо біопринтер на Землю і вдосконалимо конструкцію, відштовхуючись від даних, отриманих в ході дослідної експлуатації. Після цього апарат знову відправиться на МКС і буде використаний в експериментах з вирощування все більш і більш складних тканин », - розповідає віце-президент компанії Techshot Річард Боулінг.
Боулінг підкреслює, що якщо друкувати органи з клітинної маси, вирощеної із стовбурових клітин пацієнтів в індивідуальному порядку, ймовірність відторгнення знизиться до мінімуму навіть без використання спеціальних ліків, що пригнічують імунітет. Відмова від імуносупресивних препаратів не тільки піде на користь пацієнтам, а й дозволить значно знизити вартість лікування. Але до масового адитивного виробництва поки ще далеко: Techshot розраховує, що перші зразки повністю функціональних 3D-друкованих органів будуть готові приблизно в 2025 році, а на отримання необхідних сертифікатів може піти ще близько десяти років випробувань і регуляторних перевірок.

 

Інші статті
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner