Кошик
164 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Новий метод 3D-друку виготовляє модель цілком, а не пошарово!

Новий метод 3D-друку виготовляє модель цілком, а не пошарово!

3D-принтери стають все більш доступними і поширеними. Існує цілий спектр технологій відтворення об'ємної моделі в матеріалі: це і метод екструзії шляхом нанесення смуг розплавленого пластику, і фотополімерний за допомогою попиксельного або пошарового затвердіння матеріалу, і лазерне запікання порошку, і ламінування. Але так чи інакше, всі ці способи відносяться до аддитивному виробництва, тобто пов'язані з послідовним, шар за шаром, створенням фігури. Окремою групою стоять фрезерні верстати, лазерні гравери і різаки.
Нова технологія, створена каліфорнійськими технологами, використовує зовсім інший підхід і виробляє відразу цільну структуру шляхом проектування світла на ємність з напівпрозорою полімерною смолою, яка твердне під дією випромінювання. Її прозвали «репликатором» на честь приладу з саги «Зоряний шлях», здатного матеріалізувати практично будь-який неживий предмет. Нова розробка справді робить наукову фантастику на крок ближче до реальності.
Інженер-електрик Хейден Тейлор (Hayden Taylor) з Каліфорнійського університету в Берклі пояснив, що принтер, описаний в журналі Science, нагадує комп'ютерну томографію в зворотному порядку. У томографах рентгенівська трубка обертається навколо пацієнта, знімаючи зображення зрізів внутрішніх органів тіла. Потім за допомогою комп'ютера ці проекції використовуються для створення тривимірного зображення.

 

Команда розробників, навпаки, використовувала комп'ютерну 3D-модель об'єкта для створення проекцій під різними кутами. Потім вони змусили циліндричний контейнер, наповнений акрилатом, обертатися синхронно з роботою звичайного цифрового проектора, що випромінює відповідні плоскі зображення в потрібний момент часу. «У міру обертання ємності кількість світла, одержуваного кожною точкою, можна контролювати індивідуально. Якщо світловий потік перевищує певне значення, рідина твердне », - пояснив Хейден Тейлор.
Ця хімічна речовина є складним ефіром акрилової кислоти і відрізняється схильністю до полімеризації: як тільки кількість поглинених фотонів досягає певного порогу, молекули смоли з'єднуються в ланцюжки, утворюючи твердий напівпрозорий пластик. Залишок рідини потім віддаляється.

 

Якщо говорити про швидкість роботи експериментального прототипу, то показана на доданому відео копія скульптури Огюста Родена «Мислитель» висотою в кілька сантиметрів друкувалася близько двох хвилин.
За словами пана Тейлора, даний метод перевершує існуючі не тільки за швидкістю друку і більш гладким поверхнях (хоча, щодо передачі деталей, схоже, справи йдуть не дуже добре), але і можливістю друкувати поверх існуючих об'єктах для створення їх нової частини або свого роду оболонки. Вчені припускають, що метод може бути використаний для створення медичних або оптичних компонентів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner