Кошик
206 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Найбільший в світі 3D-принтер, що друкує об'єкти з металу

Найбільший в світі 3D-принтер, що друкує об'єкти з металу

Австралійська компанія Titomic недавно представила те, що можна сміливо назвати найбільшим в світі тривимірним принтером, здатним друкувати металеві об'єкти.
Але не тільки розміри нового принтера є його головною відзнакою. У ньому використана абсолютно нова запатентована технологія тривимірного друку металом, розроблена компанією Titomic спільно з фахівцями Австралійського федерального агентства наукових досліджень CSIRO.
Робочий простір нового принтера дорівнює 9 на 3 та на 1,5 метра, однак, нова технологія друку не обмежена тільки цим простором і принтер здатний друкувати об'єкти ще більших розмірів. Новий принтер, як і інші тривимірні принтери, друкує об'єкти шар за шаром. Але, на відміну від інших принтерів, які плавлять металевий порошок променем потужного лазера або дріт дугою електричного розряду, тут використовується новий процес під назвою Titomic Kinetic Fusion.

Цей процес полягає в тому, що частинки титанового порошку розганяються до надзвукової швидкості, близько 1 кілометра в секунду. При зіткненні такої частки з поверхнею, її кінетична енергія перетворюється в тепло, якого достатньо для плавлення самої частинки, поверхні в точці зіткнення і освіти майже монолітного матеріалу. За рахунок такої технології друку новий принтер не вимагає наявності газової захисної атмосфери, а за рахунок використання кінетичної енергії металевих частинок виключається ризик механічної теплової деформації друкованих деталей.
І, незважаючи на використання порошкоподібного титану, новий принтер здатний виробляти титанові деталі, міцність яких практично не поступається міцності таких же титанових деталей, виготовлених шляхом традиційної металообробки. Компанія Titomic вже використовує такі ж принтери, тільки менших розмірів, для виробництва титанових безшовних велосипедних рам, кожна з яких друкується за 30 хвилин. Новий великий принтер здатний «укладати» до 45 кілограмів матеріалу в годину, у багато разів швидше, ніж будь-які інші промислові тривимірні принтери.
Крім титану, принтер може працювати і з металами інших типів і навіть виробляти деталі, що складаються з декількох шарів різних металів. І на закінчення слід зазначити, що до потенційних клієнтів компанії Titomic, які можуть бути зацікавлені придбанням нового принтера, є компанії космічної, військової, суднобудівної, спортивної та медичної галузей.

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner