SLM / DMP (Selective Laser Melting / Direct Metal Printing) - селективне (вибіркове) лазерне плавлення - новаторська технологія виготовлення складних за формою і структурою виробів з металевих порошків з математичних CAD-моделей. Цей процес полягає в послідовному пошаровому расплавлении порошкового матеріалу за допомогою потужного лазерного випромінювання. SLM відкриває перед сучасними виробництвами найширші можливості, так як дозволяє створювати металеві вироби високої точності і щільності. Селективне лазерне плавлення - одна з технологій 3D-друку металом, які здатні з успіхом замінити класичні виробничі процеси. Воно дозволяє виготовити вироби, що перевершують за фізико-механічними властивостями продукти стандартних технологій. За допомогою селективного лазерного плавлення можна створити унікальні сложнопрофільних вироби без використання мехобработки і дорогий оснащення, зокрема, завдяки можливості управляти фізико-механічними властивостями виробів.
Як відбувається селективне лазерне плавлення:
Перш за все цифрова 3D-модель деталі розділяється на шари, щоб кожен шар, який має товщину 20-100 мікрон, був визуалізований в 2D. Спеціалізоване програмне забезпечення аналізує дані в STL-файлі (галузевий стандарт) і зіставляє їх зі специфікаціями 3D-принтера. Наступний етап після обробки отриманої інформації - побудова, яка складається з великої кількості циклів для кожного шару створюваного об'єкта.
Побудова шару включає наступні операції:
- металевий порошок наноситься на плиту побудови, яка закріплена на платформі побудови;
- лазерний промінь сканує перетин шару виробу;
- платформа опускається в колодязь побудови на глибину, що збігається з товщиною шару.
Побудова виконується в камері SLM-машини, яка заповнена інертним газом (аргоном або азотом). Основний обсяг газу витрачається на початковому етапі, коли шляхом продувки з камери побудови видаляється все повітря. По завершенні процесу побудови деталь разом з плитою виймають з камери порошкового 3D-принтера, а потім відділяють від плити, видаляють підтримки і виконують фінальну обробку вироби.
SLM-машини покликані вирішувати складні завдання на авіакосмічних, енергетичних, нафтогазових, машинобудівних виробництвах, в металообробці, медицині і ювелірній справі. Їх також використовують в наукових центрах, конструкторських бюро і навчальних закладах при проведенні досліджень і експериментальних робіт. Термін «лазерне спікання», який нерідко застосовують для опису SLM, є не зовсім точним, оскільки металевий порошок під променем лазера не спікається, а повністю розплавляється і перетворюється в однорідне сировину.
Де використовується SLM-технологія
Селективне лазерне плавлення знаходить застосування в промисловості для виготовлення:
- компонентів різноманітних агрегатів і вузлів;
- конструкцій складної форми і структури, включаючи багатоелементні і нерозбірні;
- штампів;
- деталей прес-форм;
- прототипів;
- ювелірних виробів
- імплантатів і протезів в стоматології
Переваги технології селективного лазерного плавлення SLM-технологія має серйозні перспективи для підвищення ефективності виробництва в багатьох галузях промисловості, оскільки:
- забезпечує високу точність і повторюваність;
- механічні характеристики виробів, надрукованих на цьому типі 3D-принтера, можна порівняти з литтям;
- вирішує складні технологічні завдання, пов'язані з виготовленням геометрично складних виробів;
- скорочує цикл науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, забезпечуючи побудова сложнопрофільних деталей без використання оснастки;
- дозволяє зменшити масу за рахунок побудови об'єктів з внутрішніми порожнинами;
- економить матеріал при виробництві.
- У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.
- Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.