Портативний 3D-принтер для лікування опіків

Портативний 3D-принтер для лікування опіків.
Винахідники з Університету Торонто розробили портативний 3D-принтер, який за 2 хвилини може відновити шкірний покрив після глибокої рани. Зазвичай ті, хто отримав глибокі рани з ушкодженням всіх трьох шарів шкіри (епідермісу, дерми і гіподерми), потребують трансплантації здорової шкіри. Однак, якщо пошкоджений занадто велику ділянку шкіри, необхідна велика кількість біоматеріалу.
"Ті біопринтери, які зараз існують, занадто великі, повільні, дорогі і малоефективні", - зазначив Аксель Гюнтер, керівник дослідницької групи. Щоб вирішити цю проблему, канадські дослідники зробили модифікацію пристрою. Їх 3D-принтер схожий на диспенсер зі скотчем. Замість рулону клейкої стрічки він має мікроскопічний апарат, який виробляє біоматеріал, що містить, зокрема, колаген, найпоширеніший білок в дермі, і фібрин, який сприяє загоєнню ран.
Принтер має розміри невеликої коробки для взуття і важить менше кілограма. Для його використання не потрібні спеціальні поглиблені знання. У перспективі винахідники планують додати кілька функцій, а також збільшити площу, яку одночасно зможе обробляти 3D-принтер. Наступний етап - клінічні досліди на людях, і, нарешті, революція в лікуванні опіків.
- Якщо під час друку на LCD 3D-принтері модель відшаровується від платформи і прилипає до плівки (FEP), це може бути викликано кількома причинами. Ось основні з них і способи виправлення:
- У світі високоточних 3D-принтерів два потужні представники - Creality Halot Mage S 14K та Phrozen Sonic Mighty Revo 14K - змагаються за увагу професіоналів та ентузіастів 3D-друку.