Кошик
164 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Сердце надруковане на 3D принтері

Сердце надруковане на 3D принтері

Ізраїльські вчені вперше створили на 3D-принтері людське серце з кровоносними судинами і клітинами. Зроблено воно було в мініатюрі, але, за словами дослідників, для друку серця звичайного розміру може бути використана та ж сама технологія. Надрукований орган складається з жирових клітин пацієнта, які були перетворені в стовбурові клітини серцево-судинної м'язи, а потім змішані з сполучною тканиною і поміщені в 3D-принтер.

"Вперше ми надрукували тканини і клітини з взятого у людини матеріалу і створили таку складну геометрію серця. Всі серця, які були надруковані раніше, наскільки ми знаємо, зроблені з синтетичних та інших матеріалів, які були взяті не у самого пацієнта", - говорить аспірант університету Тель-Авіва Надав Ноор.

Створене в ізраїльській лабораторії серце вже може скорочуватися, але поки воно не здатне перекачувати кров. Керівник проекту Таль Двір сподівається на те, що вже через 10 років в кращих клініках світу з'являться 3D-принтери, які зможуть друкувати людські органи, і що ця процедура стануть буденним явищем.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner