Кошик
206 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Точність 3D принтера або який принтер краще за якістю друку?

 Точність 3D принтера або який принтер краще за якістю друку?

З якою точністю друкує цей 3D принтер? Який принтер краще за якістю друку? На ці питання ми відповімо в цій статті
Щоб відповісти на ці питання, потрібно спочатку розібратися, що є таке "якість друку" принтера? Що таке "точність позиціонування"? Що таке "повторюваність"? А також мати загальне уявлення про те, що таке "паразитная засвітка" і "точність фотополімера".

Для початку розберемося з термінами:

дозвіл позиціонування- величина, що показує, наскільки точно ви можете задати переміщення в системі координат 3D принтера. Вона залежить від кута кроку двигуна з дискретними кутовими переміщеннями ротора, драйвера і його режиму поділу кроку, а також від гвинта і його кроку на один оборот. Але нам потрібно згадати й інший параметр - повторюваність позиціювання. Якщо ми будемо відправляти стіл по осі в одну і ту ж точку з різних положень, то кожен раз будемо отримувати трохи різний результат через механічні похибок - стіл буде зупинятися на якійсь відстані від необхідної точки. Повторюваність показує, наскільки великий розкид цієї відстані, а якщо точніше - повторюваність прямо пропорційна середньоквадратичному відхиленню помилки позиціонування. Одним словом, повторюваність - характеризує величину "розкиду" помилки позиціонування щодо середнього значення. Повторюваність залежить головним чином від люфтів передачі і виникаючих пружних деформацій, говорить лише про те, чи стабільна помилка позиціонування чи ні, але нічого не повідомляє про її величину і таким чином можна побудувати абсолютно неточний принтер з прекрасною повторюваністю по осі Z. Інформацію про дозвіл позиціонування і повторюваності позиціювання виробники LCD принтерів зазвичай не вказують, але що тоді називають "точністю принтера"?

Точність позиціонування по осі- узагальнена величина, що показує, в яких межах може перебувати реальна координата осі після завершення позиціонування. Ця точність залежить від повторюваності, але включає в себе не тільки величину "розкиду" помилки позиціонування, але і її середнє значення, тобто є більш універсальною характеристикою. Коли маркетологи виробників LCD 3D принтерів говорять про "точності принтера", зазвичай мають на увазі саме точність позиціонування по осі Z. Таким чином, якщо виробник вказує точність позиціонування по осі - 10 мікрон, це показник того, як велика може бути помилка позиціонування осі Z, але це не означає, що всі шари зможете надрукувати з товщиною 0.01 мм (10 мікрометрів).

Давайте подивимося, що у нас відбувається в двох інших площинах - XY. 3D принтер з 2K LCD екраном при розширенні 2560х1440 по осях XY має розмір пікселя екрану 47 мкм і, навіть, якщо теоретично програмне забезпечення дозволить нарізати шар близький до 0.01 мм, висока інтенсивність паразитного засвічення сусідніх пікселів зробить свою справу і вся ця затія з печаткою шарами 10 мікрон, втрачає всякий практичний сенс (паразитне засвічення LCD принтерів хоч і нижче, ніж у 3D принтерів з DLP-проектором, але воно вище, ніж у SLA принтерів). Правда зараз вже з'явилися мінімум два фотополімерних 3D принтера, Що мають покращений матричний ультрафіолетовий модуль, в якому кожен UV-діод має фокусуються лінзу. Це дозволяє отримати більш високу точність і знижує ймовірність паразитного засвічення, але заявлені 10 мікрон у них все так само ставляться до точності позиціювання по осі Z. Навіть якщо друкувати глибоко пофарбованим фотополімером, які мають низьке внутрішне паразитне засвічення, але досить складні в налаштуванні і калібруванні, ймовірність отримати 10 мікрон по осях XY залишається суто теоретичною.

Ще глибше вдаватися в термінологію Не будемо (цікаві можуть додатково почитати, наприклад ГОСТ 27843-2006 і іншу технічну літературу), позначимо і підведемо підсумок, що:

"Якість 3D друку" фотополімерного 3D принтера- це сукупність багатьох факторів, починаючи від технічних параметрів принтера і закінчуючи властивостями фотополімерів. Не можна розглядати "якість друку", як якийсь окремий показник роботи 3D принтера у відриві від матеріалу, яким плануєте друкувати, тим більше, що властивості багатьох недорогих матеріалів такі, що їх усадка і паразитне засвічення більші, ніж заявлені параметри "якості друку" принтера.

Щодо принтерів компанії Wanhao і лідеру продажів - Wanhao D7 PLUS, Який не має матриці з фокусирующими лінзами, але напрямні осі Z і комерційний слайсер французьких розробників дозволяють друкувати на ньому з досить високою точністю. Якщо Вам необхідна більша площа друку, то  Wanhao Duplicator D8  - це те що треба!

 

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner