Кошик
215 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Запчастини для ракети надруковані на 3D принтері

Запчастини для ракети надруковані на 3D принтері

Конструкторське бюро «Південне» веде роботи над ракетою-носієм легкого класу «Циклон-1М». У двигунах планується широко застосовувати надруковані на 3D-принтерах деталі, а запуски ракет виробляти з космодрому на території України.

якповідомляєпрес-служба КБ «Південне», один найперспективніших поточних проектів бюро - створення космічного ракетного комплексу на основі ракети-носія легкого класу «Циклон-1М». В основу розробки «Циклон-1М» закладається ряд високотехнологічних системних і конструктивних рішень і максимальна диверсифікація промислової кооперації, широке залучення нових підприємств, в тому числі з приватного сектора і власного високотехнологічного дослідно-промислового виробництва.

У нових ракетах-носіях планується використовувати перевірені серійні вузли, системи та агрегати, а також нові технології, включаючи виробництво основних корпусних елементів ступенів, в тому числі баків для кріогенних компонентів палива з композитних матеріалів, використання розгінного блоку на екологічному монотопліве і двигунів другого ступеня з електро системою подачі компонентів палива, аналогічно американо-новозеландськимракетам Electron з 3D-друкованими двигунами Rutherford.

Двигуни планується виготовляти з «максимальним використанням адитивних технологій». КБ «Південне» освоює технологію 3D-друку методом селективного лазерного наплавлення металлопорошкових композицій (SLM) з 2016 року, після придбання промислового 3D-принтераSLM280 HL.

«Циклон-1М» - триступенева ракета загальною довжиною приблизно 29 метрів. Носій зі стартовою масою в 63 тонни зможе виводити космічні апарати масою до 750 кг на сонячно-синхронну орбіту висотою 600 км. На першому місці планується використовувати рідинні однокамерні двигуни РД870, на другому ступені будуть використовуватися однокамерні двигуни РД846В. Верхню щабель оснастять монопаливним руховою установкою, що працює на водному розчині нітрату гидроксиламина з добавками-модифікаторами.

Запуски планується здійснювати безпосередньо з території України, причому передбачається використання досвіду, отриманого в рамках проекту «Морський старт». Іншими словами, досліджується можливість створення плавучого космодрому. В якості місць базування стартових майданчиків розглядаються Херсонська область, а також узбережжя Бузького та Дніпровського лиманів. Траєкторія польоту буде проходити над Чорним морем, а потім Туреччиною.

Інші статті
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner