Кошик
212 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Спортмастер: 3D друк для розробки нових спортивних продуктів

 Спортмастер: 3D друк для розробки нових спортивних продуктів

Спортмастер – одна з найбільших роздрібних мереж, що торгує товарами для спорту та активного відпочинку. Компанія займається не тільки продажами, але також спільно з виробниками бере участь в різних стадіях розробки товарів, що поставляються в мережу. Це дозволяє забезпечити надійність, високу якість продукції, її відповідність сучасним вимогам і потребам клієнтів.
Для розробки нових продуктів в Спортмастері активно використовують і адитивні технології. В одному з відділів працює 3D принтер Raise3D Pro2. Сергій, який працює з обладнанням, розповів нам про досвід впровадження 3D принтера в процес роботи над новими виробами.

Власний 3D ПРИНТЕР суттево спрощує
У нашому відділі 3D моделювання та друк Raise3D pro2 використовуються для розробки нового спортивного інвентарю і тренажерів спільно з нашими постачальниками. Ми тестуємо інноваційні ідеї і відбираємо найкращі варіанти рішень для майбутніх покупців.
До покупки 3Д принтера нам доводилося розміщувати замовлення на 3D друк в зовнішніх компаніях. Наявність 3D принтера в офісі в рази прискорює роботу, також не варто забувати про економію коштів, які більше не потрібно віддавати в сторонні компанії при друку.
Зі своїм принтером ми забули, що таке тривале очікування друку і доставки виробів, а також офіційне оформлення всіх супроводжуючих документів. За рахунок цього з'явилася можливість більше експериментувати, втілювати цікаві задумки, друкувати різні варіанти і оперативно вносити поправки, що суттево полегшило и покращило роботу в цілому.

При виборі принтера орієнтувалися на 3 значущих для нас критерію:
 

·         велика область друку;

·         наявність двох екструдерів;

·         відсутність шуму при роботі.

Raise3D Pro2 підійшов нам найкраще за усіма параметрами. Уважно вивчивши принтер на виставці і в офісі продавця, а також відгуки по ньому в Інтернеті, ми вирішили купити саме цю модель.

ОСВОЄННЯ 3D ДРУКУ:

Знайомство і освоєння принтера пройшло у нас швидко і ефективно. Майстер по налаштуванню при першому запуску все дуже докладно пояснив і зміг допомогти по телефону при перших проблемах, які виникли (коли забилося сопло). В іншому все відразу запрацювало і було інтуїтивно зрозуміло.
Швидко визначилися з нюансами підготовки моделей для друку, і після цього проблем не виникало. Слайсер ideaMaker в 98% відсотках випадків працює коректно. Іноді не зовсім вірно показує стандартні налаштування для деяких матеріалів, доводиться підбирати вручну дослідним шляхом. Ну і трапляються неточності з прогнозом часу друку (+/- 15%).
Для створення 3D моделей ми використовуємо програми Rhinoceros і 3ds Max. Що стосується пластика - в основному друкуємо PLA, SEM, FLEX. Правда з FLEX на початку виникли проблеми, не вистачало адгезії до робочого столу і кілька разів засмічувати сопло, особливо на чорному пластику. Довелося витратити кілька днів, щоб підібрати ідеальні параметри для друку і домогтися оптимального результату. Використовуємо стандартні сопла 0,4 мм, часто друкуємо 2-ма екструдерами, другий використовуємо для створення підтримки іншим типом пластика.

Переваги 3D принтера перед ЧПУ-СТАНКИ
На мій погляд, великий плюс 3D принтерів в тому, що друкувати можна прямо в офісі і для цього не потрібні спеціальні навички, досить досвіду 3D розробника.
ЧПУ-верстати для розміщення в офісі не підходять, це все-таки актуально для майстерень, виробничих цехів. Принтер друкує досить швидко, є можливість оперативно зробити кілька примірників на вибір. Є зручний кольоровий дисплей з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.
Якщо говорити про мінуси ...
Дуже шкода, що пластик, який використовується для 3D друку, не відповідає за своїми характеристиками матеріалу, який буде використаний при масовому виробництві. Немає можливості імітувати різні текстури поверхні без додаткової обробки (глянець, мат, різна шагрень). Ну і хотілося б мати значно більшу область друку, щоб не витрачати час на склейку моделей (для наших завдань хоча б 50х50х50 см або більше).

ЯКИЙ наймасштабніший проект ВИ РОБИВ ЗА ДОПОМОГОЮ 3D ПРИНТЕРА?

Ми друкували нову серію велосипедних рам, розроблених спільно з нашим постачальником.
Це фотографія процесу друку

На жаль, можемо показати тільки пару фотографій, так як принтер використовується для друку розробок, здійснюваних нами спільно з виробниками спортивних товарів, і ми не маємо права їх публікувати до надходження товару в продаж.

 

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner