Кошик
211 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Джефф Безос презентував концепт місячного модуля з 3D-друкованим двигуном

Джефф Безос презентував концепт місячного модуля з 3D-друкованим двигуном

У порівнянні зі SpaceX Ілона Маска, компанія Blue Origin, що належить найбагатшій людині на Землі, працює більш тихо, але не менш успішно. Blue Origin теж розробляє власні ракети-носії і космічні апарати, теж покладається на двигуни з 3D-друкованими деталями і теж вміє садити відпрацьовані ступені в керованому режимі. Ось тільки пункти призначення у компаній різні: якщо SpaceX орієнтується на освоєння Марса, то Blue Origin скоріше цікавить навколоземний простір і колонізація Місяця. За останній рік компанія зуміла проштовхнути 3D-друковані двигуни BE-4 на роль силових установок першого ступеня ракети-носія Vulcan Centaur, що дозволить United Launch Alliance відмовитися від російських двигунів РД-180, А тепер вирішила продемонструвати концепт місячного модуля

Спочатку планується ввести в експлуатацію автономну вантажну версію посадкового апарата, а потім вже приступити до перевезення пасажирів. Для розгону і гальмування на траєкторії міжорбітального перельоту будуть використовуватися варіанти вже випробуваних двигунів BE-3, а безпосередньо посадочні модулі планується оснащувати воднево-кисневими двигунами BE-7, нібито майже цілком складаються з 3D-друкованих деталей. Воднево-кисневі двигуни обрані з двох причин: через високу енергоефективності та можливості поповнення запасів палива і окислювача з місячного льоду.

Базовий варіант апарату (на ілюстрації вище) зможе доставляти корисне навантаження масою близько трьох з половиною тонн, а на вантажній платформі можна буде розмістити відразу чотири місяцеходу. Версія з баками збільшеного обсягу (нижче) розрахована вже скоріше на пілотовані польоти: корисне навантаження цього варіанту буде досягати шести з половиною тонн, включаючи злітну щабель і додаткове паливо.

«Віце-президент Пенс недавно сказав, що політика нинішньої адміністрації і США в цілому передбачає повернення американських астронавтів на Місяць протягом п'яти років. Мені це до душі. Це правильно. А ми можемо допомогти укластися в графік », - заявив Джефф Безос.

В кінці поточного місяця NASA почне розглядати пропозиції щодо перспективних місячним апаратів з розрахунком на відновлення пілотованих польотів в районі 2024 року. Blue Origin візьме участь в конкурсі, проте контракт з NASA для компанії не критичний зважаючи рясних фінансових ресурсів і інтересу з боку комерційних і дослідницьких організацій, готових оплатити польоти. Власне, чималу частину гостей закритої презентації складали представники підприємств, вже оформили попередні замовлення.

«Ці люди зацікавлені в можливості м'якої посадки для точного розгортання вантажів, роверів і різних експериментів на місячній поверхні. Сьогодні такої можливості немає », - пояснює Безос.

 

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner