Кошик
27 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
Інтернет- магазин 3D друку
+380951709072
+380951709072
+380972733766

Вчені випробовують 3D-друкований підводний квадрокоптер

Вчені випробовують 3D-друкований підводний квадрокоптер

Викладачі та студенти Сибірського державного університету імені М.Ф. Решетнева провели чергові випробування саморобного дрона, виготовленого із застосуванням технологій 3D-друку. Підводний робот призначений для досліджень річкових акваторій

Викладачі та студенти Сибірського державного університету імені М.Ф. Решетнева провели чергові випробування саморобного дрона, виготовленого із застосуванням технологій 3D-друку. Підводний робот призначений для досліджень річкових акваторій.

Випробування дослідного зразка, виготовленого з підручних матеріалів і 3D-друкованих деталей, почалися в листопаді 2018 року. Апарат продемонстрував здатність занурюватися на глибину до п'яти метрів і зависати над заданою точкою. Метою нових тестів була перевірка апарату на керованість в умовах підводної течії на глибині в півметра. Робот управляється по дротах і оснащений платою зі спеціальним програмним забезпеченням за авторством магістранта Інституту інформатики і телекомунікацій Дениса Волкова.

«Випробування показали, що апарат добре стабілізується при хитавиці, здатний чинити опір течії. Зараз ми допрацьовуємо систему управління для кращої поведінки у водоймах зі значними течіями, потім будемо робити новий 3D-друкований корпус і герметичні корпуси для камер, захист для двигунів і гребних гвинтів », - пояснює один з керівників проекту, аспірант кафедри технічної фізики Інституту космічних досліджень і високих технологій СібГІУ Дмитро Зуєв.

Як повідомляє прес-служба вузу, роботи над підводним роботом ведуться в рамках трирічного стратегічного проекту «Геоінформаційна система« Єнісей - Арктика ». Вчені планують використовувати підводні безпілотні апарати власної розробки для проведення гідрографічних досліджень в пониззі річки Єнісей, складання батіметріческіх карт, а також пошуку антропогенних об'єктів, таких як затонулі судна і культурні пам'ятки.

Надалі планується зробити кілька різних варіантів, в тому числі екологічний для відбору проб води та ґрунту з дна і модифікацію з бортовою камерою для проведення підводних археологічних робіт.

Інші статті