Кошик
222 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Вчені випробовують 3D-друкований підводний квадрокоптер

Вчені випробовують 3D-друкований підводний квадрокоптер

Викладачі та студенти Сибірського державного університету імені М.Ф. Решетнева провели чергові випробування саморобного дрона, виготовленого із застосуванням технологій 3D-друку. Підводний робот призначений для досліджень річкових акваторій.

Випробування дослідного зразка, виготовленого з підручних матеріалів і 3D-друкованих деталей, почалися в листопаді 2018 року. Апарат продемонстрував здатність занурюватися на глибину до п'яти метрів і зависати над заданою точкою. Метою нових тестів була перевірка апарату на керованість в умовах підводної течії на глибині в півметра. Робот управляється по дротах і оснащений платою зі спеціальним програмним забезпеченням за авторством магістранта Інституту інформатики і телекомунікацій Дениса Волкова.

«Випробування показали, що апарат добре стабілізується при хитавиці, здатний чинити опір течії. Зараз ми допрацьовуємо систему управління для кращої поведінки у водоймах зі значними течіями, потім будемо робити новий 3D-друкований корпус і герметичні корпуси для камер, захист для двигунів і гребних гвинтів », - пояснює один з керівників проекту, аспірант кафедри технічної фізики Інституту космічних досліджень і високих технологій СібГІУ Дмитро Зуєв.

Як повідомляє прес-служба вузу, роботи над підводним роботом ведуться в рамках трирічного стратегічного проекту «Геоінформаційна система« Єнісей - Арктика ». Вчені планують використовувати підводні безпілотні апарати власної розробки для проведення гідрографічних досліджень в пониззі річки Єнісей, складання батіметріческіх карт, а також пошуку антропогенних об'єктів, таких як затонулі судна і культурні пам'ятки.

Надалі планується зробити кілька різних варіантів, в тому числі екологічний для відбору проб води та ґрунту з дна і модифікацію з бортовою камерою для проведення підводних археологічних робіт.

Інші статті
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner