Кошик
206 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Відгуки спеціалістів про впровадження 3D технологій в стоматологію

Відгуки спеціалістів про впровадження 3D технологій в стоматологію

Застосування 3d принтера у стоматології, або як змінилося життя після появи 3D-принтера в нашій практиці

Ми, лікарі Stomion Dental Clinic Stavropol, два роки тому побували на лекції Бориса Фрідзона, де познайомилися c К. Захватовим, керівником компанії iGo3D, і одним з головних продуктів компанії - 3D-принтером Formlabs Form 2. Це багато в чому повпливало на нашу подальше професійне життя. Так чому наша життя стало іншим? Принтер Formlabs Form 2 - це Стереолітографічний 3D-принтер, а значить, друк здійснюється завдяки засвічуванню фотополімерної смоли ультрафиоолетовим лазером. Полімеризація шару відбувається через прозоре дно спеціальної ванни для фотополімера, при цьому рухливий столик, до якого кріпиться модель, витягає готову модель вгору. Потужність лазера становить до 250 мВт, діаметр точки лазера становить 140 мкм, область друку - 145х145х175 мм. Вся наша історія будується навколо повно-протокольних навігаційних шаблонів, котрі дозволяють провести всі етапи установки імплантату з використанням шаблону. З їх допомогою можлива підготовка ложа не тільки в вестибуло-оральному і Мезио-дистальних напрямках, але також за глибиною занурення, а в подальшому і на етапі інсталяції імплантата. Для виготовлення шаблонів наші фахівці вважають за краще матеріал Dental SG. Даний матеріал є біосумісним полімером першого класу для створення точних хірургічних шаблонів та інших аналогічних випадків застосування. Перед початком стоматологічного лікування нам необхідно виконати пацієнту КЛКТ і отримати скани зубних рядів інтраоральний або внутрішньоротовим шляхом, після чого це все відправляється в зуботехнічну лабораторію (ми співпрацюємо з лабораторією Stomion STL). Далі з нами зв'язується оператор і забезпечує віддалений доступ до свого комп'ютера. Наші спеціалісти самі розставляють імплантати у відповідності до програмнимого забезпеченням (Formlabs Form 2), після чого слідують проектування і виготовлення навігаційного хірургічного шаблону. Всі ці етапи при певній вправності можуть зайняти півдня, але якщо ви володієте всіма навичками або при клініці є зуботехнічна лабораторія, все це можливо здійснити в рази швидше. Після стерилізації шаблону ми готові до нашої хірургічної маніпуляції. Дуже важливий момент - необхідно переконатися в точності посадки навігаційного хірургічно-го шаблону.

КЛІНІЧНИЙ СЛУЧАЙ Паціент А., 41 рік. Діагноз: Часткова вторинна адентія 1.6, атрофія альвеолярного відростка по вертикалі. Зуб втрачений внаслідок ускладненого карієсу. Видалення атравматичного, загоєння спонтанне. Імплантація була проведена через 3 місяці. Планування проводилося віртуально за принципом ортопедичної орієнтації положення імплантату, на 3,5 мм апікальноого контуру прорізування. Протокол операції: розріз трапецієподібний, зі збереженням сосочків, що обмежують дефект зубів. Виконано латеральний доступ до верхньощелепного синусу, проведений сінусліфтінг з одномоментною установкою дентального імплантату MIS С1 5х10 по 3D-навігаційного шаблоном з автоклавуємий пластика Dental SG. Планування проводилося віртуально за принципом ортопедичної орієнтації положення імплантату, на 3,5 мм апікальної контуру прорізування. Протокол операції: розріз трапецієподібний, зі збереженням сосочків, що обмежують дефект зубів. Виконано латеральний доступ в верхньощелепної синус, проведений сінусліфтінг з одномоментною установкою дентального імплантату MIS С1 5х10 по 3D-навігаційному шаблону з автоклавуємого пластика Dental SG. Планування проводилося віртуально за принципом ортопедичної орієнтації положення імплантату, на 3,5 мм апікальної контуру прорізування. Протокол операції: розріз трапецієподібний, зі збереженням сосочків, що обмежують дефект зубів. Виконано латеральний доступ в верхньощелепної синус, проведений сінусліфтінг з одномоментною установкою дентального імплантату MIS С1 5х10 по 3D-навігаційному шаблону з автоклавуємим пластика Dental SG.

 

 

 

 

 

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner