54-річний іспанець, який страждав від раку, став першою у світі людиною, якій пересадили ребра, надруковані на 3D-принтері. Як повідомили UPI, ребра виготовила австралійська компанія CSIRO, яка спеціалізується на 3D-друку.
До такої технології медики вирішили вдатися через складну геометрії грудної клітини. Плоскі імплантати, які зазвичай використовуються для пересадки, з часом можуть слабшати.
Імплантат виготовляли з титану на високотехнологічному 3D-принтері Arcam вартістю 920 тисяч доларів. Медики зуміли прикріпити його до здорових кістках грудини спеціальними гвинтами.
Відомо, що пацієнт страждав від раку. Через 12 днів після операції його виписали з лікарні.
Ще одна успішна операція по пересадці 3D друкованого ребра відбулася у Болгарії у 2018 р. – тамтешні хірурги у софійській міській лікарні «Tokuda Hospital» імплантували 3D-друковане ребро з поліаміду 35річному хворому Івайлу Іосифову, який став першим болгарським пацієнтом, який отримав надруковане на 3D-принтері ребро.
Заміна кістки 3D-імплантатом знадобилася з огляду появи пухлини, що була викликана вродженою хворобою і яка була здатна привести до суттєвих проблем з диханням. Штучне полімерне ребро було виконано з одного з різновидів поліаміду, що отримав сертифікат безпеки у США. Точна цифрова модель була отримана за допомогою 3D-сканування хворого ребра, яке було успішно видалено. У якості 3D-принтера використовувався 3D-принтер польської компанії 3DGence. По завершенні 3D-друку і безпосередньо перед встановленням імплантат ребра ретельно стерилізували окисом етилену, гамма радіацією і нагріванням до 140 °С. Зі слів менеджера компанії 3DGence Філіпа Турчінські «…3D-принтери їх виробництва забезпечують високу об’ємну точність, що стало вирішальним фактором у проведенні операції, а індивідуальне моделювання ребра дозволило дуже точно встановити імплантат на місце видаленої кістки з повною відповідністю за формою, кривизною, шириною і товщиною». В свою чергу, проф. Мінчев, завідувач відділенням кардіохірургії лікарні «Tokuda Hospital» зазначив: «Це нова ера в реконструкції грудних стінок для пацієнтів з пухлинами, які вимагають видалення кістково-хрящових структур. Матеріал, що використовувався, довів свою біосумісність, а неймовірна точність відтворення дозволяє проводити резекції грудних клітин і заміну кісткових
тканин імплантатами індивідуального дизайну»
Ще один приклад успішного застосування адитивних технологій у медицині, ми не змогли залишити без уваги. 71-річний житель Уельсу Пітер Маггс позбувся трьох ребер і частини грудної кістки через прогресуючу пухлину. Йому зробили операцію, в ході якої довелося видалити частину грудної клітки. Зазвичай в подібних випадках використовують протези, виготовлені з цементу. Але на цей раз лікарі вдалися до більш сучаснимх методів і використали технологію 3D-друку. Лікарі змоделювали протез і замовили його 3D-друк у компанії, яка спеціалізується на цьому. Для того, щоб імплант був міцніший, вони вирішили зробити його з титану.
Операція пройшла успішно. Медики відзначають, що при такому підході тривалість операції скорочується на 2 години, тому що частина приготувань проходить заздалегідь. До операції була проведена комп'ютерна томографія. На основі цих сканів і був виготовлений імплант. титанові ребра Титан менш схильний до деформацій, пошкоджень і зрушень, тому вирішили використовувати саме цей матеріал. До того ж, його простіше кріпити до кісткової тканини. Це означає, що не буде проблем і з усією грудною кліткою. Це було одним з головних побоювань: без ребер був ризик деформації внутрішніх органів. Джерело
- У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.
- Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.