Кошик
206 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Винайдено 3D-друк водою

Винайдено 3D-друк водою

Чи можна друкувати водою? Здавалося б, дурне запитання: звісно, немає, адже на перший погляд ні в одному з трьох агрегатних станів вода непридатна для друку, та й яка в цьому користь? Однак вчені з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі не тільки знайшли спосіб втілити на перший погляд божевільну затію, але і планують здійснити за допомогою свого винаходу справжню революцію в електроніці, фармацевтиці та медицині. За розробку відповідає група дослідників під керівництвом Тома Рассела, і на даний момент їм вдалося надрукувати водяні тяжі діаметром від 10 мікрометрів до 1 міліметра і довжиною в кілька метрів. Технологія друку заснована на збереженні стабільної форми суспензії молекул води в мінеральному маслі. Така структура, крім усього іншого, має здатність до деформації і пам'яттю форми. "Ми створили абсолютно новий клас матеріалів. Для їх отримання ми використовували основу з мінерального масла з добавкою гідрофобних полімерних молекул, а також "чорнило" з води з домішками гідрофільних часток золота. Молекули полімеру з'єднуються з золотом, утворюючи "голку", одна частина якої гидрофобна, а друга - гідрофільна ".
Таким чином, отримана структура має властивості поверхнево-активної речовини. На кордоні води і масла вони формують структуру, одна частина якої «любить» воду, а інша - масло. Завдяки цьому можна створювати всередині масла нитки з води. Для самого ж друку був модифікований стандартний 3D-принтер: в його конструкцію додали шприц з дуже тонкою голкою, через яку подається вода. Під потрібним тиском струмінь води формує тонку трубку в шарі масла. Отримана нитка має гарну електропровідність, і може застосовуватися при створенні електронних схем, в тому числі і в гнучкій електроніці. Такі прилади можуть бути корисні при створенні медичних гаджетів, стійких до розтягування і стиснення (наприклад, для кріплення на шкіру або згинальні поверхні).

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner