Кошик
212 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Майстер-модель на 3д принтері - це вигідно!

Майстер-модель на 3д принтері - це вигідно!

Виготовлення майстер-моделі - одна з головних проблем створення форми для лиття. У минулі часи навіть у найбільш технологічно розвинених заводів на розробку і створення майстер-моделі часто йшло від кількох тижнів до кількох місяців наполегливої роботи цеху з десятками робітників. Майстер-модель виготовляли різними способами з різних матеріалів - глина, гіпс, алюміній і ін. Складність і тривалість цієї процедури в рази збільшували вартість отримання форми для лиття, що невблаганно відбивалося на вартості кінцевого продукту.

Креативному підприємцю для створення оригінальної продукції як і раніше необхідний як прототип бажаного виробу, так і готова майстер-модель. На щастя, сучасні 3д технології форсують розвиток як виробництва в цілому, так і малого та середнього бізнесу.

3д принтер на службі у підприємців, пов'язаних з виробництвом, має ряд переваг:

 • ·         оптимізація виробництва за рахунок зменшення витраченого часу;
 • ·         скорочення матеріальних ресурсів, необхідних для створення майстер-моделі;
 • ·         грамотний розподіл людської праці за рахунок механізації виробничих процесів;
 • ·         багатофункціональність використання 3д принтера;
 • ·         низька вартість обладнання в порівнянні з професійними виробничими верстатами.

Етапи створення майстер-моделі

Отже, Ви підприємець з готовою ідеєю (кресленням) для виробництва. Для створення майстер-моделі Вам необхідно слідувати такими етапами:

 • ·         створення 3д моделі в форматі stl власноруч або під замовлення;
 • ·         3д друк вашої майбутньої майстер-моделі на вашому 3д принтері або під замовлення;
 • ·         аналіз прототипу виробу, доробка в моделі (в разі необхідності);
 • ·         постобработка надрукованої деталі.

Етап 1. для 3Д друку будь-якого виробу, необхідна 3д модель в форматі stl. Для 3д моделювання існує цілий ряд програм - SolidWorks, 3dsmax. Autodesk і інші. Якщо замовити 3д модель невисокою або середньої складності за Вашим кресленням, ескізом або зразком, то це обійдеться Вам орієнтовно в 1000 грн. Або ж Ви можете зробити 3д модель самостійно, Вивчивши спеціальні програми.

Етап 2. Купуючи 3д принтер, Ви отримуєте практично універсальну машину для створення деталей будь-якої складності і конфігурації. Якщо у Вас є 3д принтер, то надрукувати прототип Вашої майбутньої майстер-моделі не складе труднощів. За кілька днів роботи 3д принтер може створити для Вас десятки прототипів і моделей для подальшої обробки і виробництва. 3д друк так само можна замовити, Однак, з досвіду нашої команди, для виробництва цілого ряду різних виробів 3д принтер показує високу окупність. У порівнянні з 3д друком під замовлення, обладнання завжди буде більш економічним вигідним вкладенням.

Вибір матеріалу: для презентабельного зовнішнього вигляду, поверхні Вашої моделі необхідно буде обробити. Рекомендуємо використовувати ABS, ABS + або ASA пластик, оскільки даний тип пластика легко шліфується і полірується.

Етап 3.Створення прототипу Вашої 3д моделі вкрай важливий нюанс при плануванні виробництва. Навіть в тому випадку, якщо Ви не плануєте створювати майстер-модель самостійно, і схиляєтеся до замовлення литтєвий форми на заводі, завжди варто надрукувати прототип. Це дасть можливість не тільки візуалізувати і "прощупати" майбутню деталь, але і перевірити розміри, важливі вузли, кріплення, посадкові отвори і т.д. Якщо спливли небажані нюанси, Ви завжди зможете доопрацювати 3д модель. Якщо ж замовити ливарні форми без перевірки, це ризик вартістю в кілька тисяч доларів, який легко можна було уникнути.

Постобработка майстер-моделі

Етап 4. У Вас на руках деталь, надрукована на 3д принтері. Однак, після 3д друку на деталі залишаються дрібні горизонтальні смуги. Вони утворюються в результаті пошарового нанесення матеріалу (особливість FDM технології). Таким чином, для створення литтєвий форми ця майстер-модель не підходить, адже якість зовнішньої поверхні залишає бажати кращого. Необхідно обробити виріб.

постобробка - самий трудомісткий етап у створенні майстер-модель. ABS пластик добре піддається обробці, тому ми завжди рекомендуємо друкувати подібні вироби з нього. Поверхню вашої деталі необхідно відшліфувати, використовуючи бормашини для постобробки моделей або ж набір наждачного паперу від 100 до 2000. "Ручна" обробка дає той же результат, однак забирає набагато більше часу.

Спочатку необхідно зайнятися "грубоим" шліфуванням, щоб зробити спільну обробку поверхні, видалити головні вади. Для цього підійде наждачний папір 100 або 120 по Шору. Будьте уважні:ABS дійсно дуже м'який і податливий матеріал.

При необхідності слід скористатися двухкомпонентною шпаклівкою. Для чистового шліфування поступово переходите від 240 до 400 наждачної бумаги.Для розтину дрібних дефектів, час від часу необхідно покривати деталь грунтовкою. Виявлені нюанси варто доопрацювати за допомогою шпаклівки і шліфування проблемних місць.

 

Інші статті
 • 3D принтер Creality Ender 3V3
  Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
 • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
  У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner