Кошик
217 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Топ-5 стартапів в сфері 3D-друку, які залучили багатомільйонні інвестиції

Топ-5 стартапів в сфері 3D-друку, які залучили багатомільйонні інвестиції

Топ-5 стартапів в сфері 3D-друку, які залучили багатомільйонні інвестиції

За прогнозами компанії Frost & Sullivan, світовий обсяг ринку адитивних технологій збільшиться з $ 5,31 млрд у 2018 року до $ 21,5 млрд - в 2025-м. Аналітики вважають, що до того часу 3D-друк буде використовуватися в автомобілебудуванні, архітектурі, промисловості, медицині та інших сферах.

Одне зі свідчень активного розвитку ринку 3D-друку - створення і успішне функціонування стартапів, які розробляють або використовують 3D-технології. Розглянемо докладніше п'ятірку успішних компаній, які вже встигли заробити визнання і залучити багатомільйонні інвестиції.

Desktop Metal

У 2015 році стартап Desktop Metal заснували професори з Массачусетського технологічного інституту. Вони розробили принтер, який здійснює друк сплавом металів (алюмінію, хромованої стали, міді, бронзи, титану і т. Д.) І сполучного полімеру. У компанії вважають, що технології, які вони використовують дозволять зробити 3D-друк в 100 разів швидше і в 10 разів дешевше.

Сьогодні стартап розробляє і продає системи 3D-друку металевою сировиною. Свої перші два продукти він запустив у виробництво в 2017 році. Це 3D-принтер Studio System - для інженерів і невеликих виробництв, і Production System - для виробників і великомасштабного друку. Одна автоматизована робоча станція з 3D-принтером і необхідним софтом коштує $ 120 тисяч. У 2019 компанія збирається випустити перший 3D-принтер для масового виробництва.

Станом на січень 2019 року Desktop Metal оцінювали в $ 1,5 млрд. З моменту свого заснування стартап залучив $ 438 млн. Серед його інвесторів такі великі компанії, як Ford, BMW і Google Ventures.

Formlabs

В 2011 році Formlabs заснували троє студентів науково-дослідної лабораторії Media Lab Массачусетського технологічного інституту. Стартап пропонує комплексну систему 3D-друку різними методами. Він виробляє лінійку 3D-принтерів, високоточні полімери та програмне забезпечення для 3D-друку.

Компанія відома тим, що в 2012 році за допомогою краудфандінгової платформи Kickstarter зібрала на виробництво 3D-прінтеров Form 1 майже $ 3 млн. Це обладнання здійснює друк методом стереолітографії.

Сьогодні принтери компанії використовують для створення ювелірних прикрас, протезів, брекетів, імплантатів та інших виробів. Апарати від Formlabs дозволяють створювати деталі різної складності, в тому числі друкувати моделі з високим ступенем деталізації.

Formlabs оцінюється більш ніж в $ 1 млрд. За весь час свого існування вона залучила $ 103,7 млн.

Kwambio

Kwambio - стартап з Одеси (Україна), заснований в 2014 році. Він займається виробництвом 3D-принтерів і керамічних деталей.

Українські фахівці розробили 3D-принтер Ceramo One, який з керамічних порошків і спеціального клею друкує вироби будь-якої складності: посуд, предмети інтер'єру, промислові зразки. Така керамічна продукція більш міцна і легка, ніж її аналоги, створені традиційними способами. Вона витримує термоудар до 2000 ° C. Одна одиниця обладнання коштує $ 45 тисяч.

Також в арсеналі компанії є настільний принтер для виготовлення кераміки. Він являє собою зменшену копію Ceramo One. Вартість обладнання $ 5 тисяч.

Серед клієнтів Kwambio: Stanley Black & Decker, General Electric, Airbus і інші. Також продукцією стартапу цікавилися Tesla и NASA.

У 2019 компанія представила проект ADAM. В рамках його реалізації вона спільно з компаньйонами розробляє технологію друку людських кісток на 3D принтері. Також вони створюють платформу для створення віртуального атласу тіла з 3D-сканів, знімків КТ і МРТ. Ще фахівці розробили нові біоматеріали - керамічне біоскла і модифікований біополімер.

Kwambio залучила $ 2 млн іноземних інвестицій.

Apis Cor

Стартап був заснований в 2015 році в Іркутську. В Apis Cor розробили спеціалізований будівельний 3D-принтер, який всього за добу може надрукувати будинок загальною площею 37 квадратних метрів.

Принтер портативний. Тому при необхідності його можна переміщати з одного майданчика на інший. Він друкує незнімну опалубку для фундаменту будівлі, залізобетонний каркас, самонесучі стіни і перегородки. Бетонна суміш, яка використовується для будівництва, може служити до 175 років. Всі компоненти житла створюються на місці.

Перший будинок за допомогою будівельного 3D-принтера створили в 2017 році в Підмосков'ї. Ця будівля обійшлося в 594 тисячі рублів.

У 2017 році фонд Rusnano Sistema Sicar вклав в Apis Cor до $ 6 млн (точні цифри не розголошувалися). У 2018-му стартап пішов з російського ринку і тепер працює в США.

OxSyBio

Лондонський стартап OxSyBio був заснований в 2014 році вченими з Оксфордського університету. Його мета - створювати за допомогою 3D-технологій живі тканини, які можна буде використовувати в медицині для відновлення або заміни органів.

Компанія заявляє, що її товар - це тривимірні «синтетичні» тканини з високою роздільною здатністю, які створені за допомогою спеціальної платформи для 3D-друку, оптимізованої для виробництва живих клітин ссавців.

Суть методики, яку розробили вчені, полягає в наступному. Клітини поміщають в захисні нанолітрові краплі з ліпідним покриттям. Завдяки цьому їх можна накладати одну на одну шар за шаром, створюючи структуру тканини.

Тільки в 2018 році стартап залучив $ 12,8 млн інвестицій. Всього в OxSyBio вклали близько $ 14 млн.

Інші статті
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner