Кошик
206 відгуків
pro3d.com.ua
+380 (95) 170-90-72
+380 (97) 273-37-66

Що таке DLP 3D друк

Що таке DLP 3D друк

Що таке DLP 3D друк

DLP 3D друк- це одна з методик адитивного виробництва, в якій для побудови об'єктів використовуються рідкі фотополімерні смоли, які тверднуть під впливом світлових хвиль. Принцип роботи DLP 3D принтерів дуже схожий на метод друку SLA. Однак затвердіння об'єкта під час DLP друку відбувається під впливом іншого джерела світла.

В цілому DLP 3D друк можна охарактеризувати як прямий аналог 3D друку SLA, який в деяких аспектах навіть перевершує його. Наприклад, швидкість друку в DLP 3D принтерах на порядок вище, ніж в SLA пристроях. А різниця в точності відтворення варіюється в залежності від конкретного обладнання та витратних матеріалів, і в основному невелика. Тепер перейдемо до технологічних консультацій і розповімо про принцип роботи технології DLP.

Опис технології

Як і у всіх технологіях 3D друку, першим кроком на шляху до виготовлення фізичного об'єкта є побудова його цифрової 3D моделі. Готова 3Д модель завантажується в програму-слайсер, Призначену для виставлення налаштувань друку і «розрізання» моделі на шари. На цьому етапі також генеруються підтримки під нависаючими елементами об'єкта. Отримані налаштування зберігаються, модель конвертується в керуючий код для 3D принтера. Тепер можна приступати до друку.

Відмінності DLP і SLA технологій і принцип роботи принтерів DLP: Замість лазерної установки (як в SLA) DLP 3D друк працює зі спеціальним проектором в якості джерела світла. Ця методика не нова: такі DLP проектори ви можете зустріти і в інших, більш поширених пристроях, наприклад, в телевізорах. Тут же вони застосовуються для затвердіння рідких витратних матеріалів - фотополімерних смол

Як і в SLA друку, існує два варіанти пристроїв для DLP 3D друку: в одному побудова об'єкта відбувається знизу-вгору (робоча платформа опускається), і навпаки (робоча платформа піднімається). У нашій статті розглянемо DLP 3D друк на прикладі пристроїв обох типів.

Зворотній DLP 3D друк

Отже, спеціальна ємність 3D принтера заповнюється фотополімерною смолою до певного рівня. Платформа побудови опускається в ємність так, щоб зазор між нею і дном дорівнював висоті одного шару. Під ємністю розташований DLP проектор. На платформу проектується світло, відповідний перетину першого шару моделі. Після його затвердіння платформа піднімається вгору і починається засвічення другого шару.

Так, крок за кроком і створюється фізичний об'єкт. По завершенню друку платформа піднімається вище рівня фотополімера, виріб витягується і очищується від залишків витратних матеріалів. Після цього необхідно виконати фінальне засвічення в УФ-лампі для повного затвердіння матеріалу.

Прямий DLP 3D друк

На відміну від зворотного друку, DLP проектор тут розташований зверху, над ємністю з фотополімером. При цьому робоча платформа знаходиться безпосередньо в ній. Для побудови першого шару платформа піднімається вгору так, щоб зазор між нею і поверхнею витратного матеріалу відповідав висоті першого шару.

Перетин першого шару проектується на платформу, фотополімер твердне, після чого платформа опускається вниз на висоту одного шару. Ці кроки повторюються аж до повної побудови вироби. Подальші дії ідентичні описаним в попередньому пункті: об'єкт витягується, очищається від витратного матеріалу і піддається додатковому засвіченню.

Переваги

Чим же так цікавий DLP 3D друк? Які їїйого особливості допомагають цій методиці з кожним днем ​​завойовувати все більшу популярність? Давайте дивитися:

·         Більш висока швидкість друку порівняно з SLA 3D принтерами. На відміну від лазерної стереолітографії DLP 3D друк проектує на фотополімер відразу цілий шар, а не проходить поступово його ділянки лазером. За рахунок цього швидкість створення виробів підвищується в кілька разів;

·         Висока точність друку. За точністю створюваних об'єктів DLP 3D друк анітрохи не поступається 3D друку SLA: висота шару в цій методиці може досягати 15 мікрон! Однак все залежить від типу 3Д принтера і конкретного матеріалу;

·         Великий вибір витратних матеріалів. Що стосується фотополімерів, їх асортимент на ринку 3D друку настільки широкий на сьогоднішній день, що часом буває складно визначитися. Тим більше, часто DLP 3D принтери можуть працювати з тими ж витратними матеріалами, що і принтери SLA;

·         Доступна ціна обладнання. DLP проектори набагато дешевше лазерних установок, що впливає на вартість 3D принтерів для DLP друку в кращу сторону. Технологія розвивається стрімко і багато сьогодні роблять вибір саме на користь цифрової світлодіодної проекції.

З недоліків варто виділити лише досить високу вартість витратних матеріалів.

застосовувані матеріали

DLP 3D друк працює з рідкими фотополімерними смолами (практично такими ж, як SLA 3D друк). Деякі витратні матеріали навіть підходять для роботи з обома методиками. Це залежить від довжини хвилі засвічення і витратного матеріалу. Однак навіть конкретно для цифрової світлодіодної проекції розроблені відмінні професійні лінійки фотополімерних смол.

Так, сьогодні на ринку 3Д друку можна знайти гнучкі й жорсткі матеріали, прозорі фотополімери і смоли найрізноманітніших кольорів. Доступні також витратні матеріали для специфічних цілей. Наприклад, стоматологічні фотополімери з різноманітними властивостями, а також випалювальні матеріали для виготовлення ювелірних майстер-моделей.

устаткування

Вже сьогодні деякі DLP 3D принтери можуть скласти пряму конкуренцію обладнанню для SLA друку. У нашому магазині представлені різноманітні пристрої, як професійного, так і бюджетного класу, для DLP 3D друку.

Все 3Д принтери доступні для замовлення. З додаткових питань пишіть нам на електронну пошту, або телефонуйте за телефонами, вказаними в розділі"Наші контакти".

Для чого потрібна DLP 3D друк?

З принципом роботи технології ми розібралися. Тепер розглянемо сфери застосування 3D друку DLP:

·         Ювелірна справа;

·         Стоматологія;

·         Мистецтво і дизайн;

·         Сувенірна продукція.

В цілому, DLP 3D друк підійде для будь-якої сфери, де важлива висока точність і деталізація створюваних виробів. З таким самим успіхом цей метод використовується в архітектурному макетування, А також для дрібносерійного виробництва виробів невеликого розміру.

Інші статті
  • 3D принтер Creality Ender 3V3
    Вершина серії Creality Ender 3 V3 сьогодні є новинкою, з усіма розсипаними зернами та інтригуючою картиною серед томатного соусу інновацій.
  • Creality K1 Bambu то Lab PLP в чому різниця?
    У світі 3D-друку, що постійно розвивається, нещодавно центр уваги перемістився на швидкість як визначальний критерій. Виробники поспішають представити передові машини, оснащені вдосконаленими системами руху CoreXY і більш потужними екструдерами, розробленими для прискорення процесу 3D-друку.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner